Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

25 lipca na gali Knockout Boxing Night 11 w Augustowie dojdzie do jednej z najciekawszych w tym roku walk na polskich ringach. Paweł Stępień (13-0-1, 11 KO) po raz drugi skrzyżuje rękawice z Markiem Matyją (17-1-2, 8 KO). Rok temu, w pierwszej walce pięściarzy padł remis, ale kibice mają nadzieję, że tym razem nie będzie wątpliwości, kto jest nowym królem wagi półciężkiej w Polsce.

- Bardzo cieszę się, że możemy tę sprawę wyjaśnić w ringu, bo o to w sporcie chodzi. Chcę pokazać kibicom, że jestem świetnym pięściarzem i jestem lepszy od Pawła. Jest pare elementów o których z trenerem rozmawialiśmy, wiemy co chcemy wnieść nowego do ringu, co trzeba poprawić i to pokażemy w Augustowie - przekonuje Matyja w rozmowie z magazynem "Ring TVP Sport".

30-latek aktualnie przebywa na obozie treningowym w Zakopanem, gdzie dba o formę pod skrzydłami duetu trenerskiego Fiodor Łapin i Paweł Gasser. W poniedziałek Matyja wraca do Warszawy, gdzie spędzi finałową część przygotowań.

- Znam swoją wartość, nie muszę liczyć na poklaski z innej strony. Robię to dla siebie, bo kocham boks. Robię to dla swoich kibiców, bo zawsze mnie wspierają, a ja daję tyle, ile mam paliwa w baku - dodaje pięściarz mieszkający na co dzień we Wrocławiu.

Do rewanżowej walki Stępień - Matyja mogło dojść już jesienią ubiegłego roku. Wtedy przeszkodą były jednak problemy zdrowotne zawodnika ze Szczecina. Tym razem podopieczny trenera Łapina jest pewny swojego zwycięstwa.

- Wielu uważało go za talent, ale oprócz talentu, trzeba się weryfikować z mocnymi zawodnikami. Trzeba oddać też temu serce i umieć cierpieć w ringu. Ja kocham wymiany, kocham rywalizację, to mnie nakręca. Agresja pojawia się u mnie tuż przed walką, ale trzeba pamiętać, że w boksie trzeba być wyrachowanym. Pomimo agresji, mieć chłodną głowę - podsumowuje Matyja.

W Augustowie kibice zobaczą w akcji także m.in. byłą mistrzynię świata Ewę Piątkowską, utalentowanego Kamila Bednarka, wracającego na ring po ponad rocznej przerwie Adama Balskiego i Damiana Kiwiora. 

Zobacz rewanż Stępień - Matyja! Kup bilety na galę w Augstowie! >>