Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Boks zawodowy powraca do Opola w wielkim stylu po blisko dekadzie. W głównej walce wieczoru pierwszej tegorocznej gali "Wojak Boxing Night" były mistrz świata wagi ciężkiej Oliver McCall (56-13, 37 KO) skrzyżuje rękawice z nowym nabytkiem grupy KnockOut Promotions, trzykrotnym mistrzem Polski amatorów Marcinem Rekowskim (12-0, 10 KO).

Amerykanin, który w przeszłości potrafił wygrywać z samym Lennoxem Lewisem, ma specjalną motywację na pojedynek z 35-letnim Polakiem. Rekowski w maju ubiegłego roku zdemolował w niecałe pięć rund Elijaha McCalla, syna Olivera. McCall już wtedy zapowiadał, że chętnie wziąłby w ringu rewanż za syna, a gdy kilka tygodni temu otrzymał propozycję skrzyżowania rękawic z Rekowskim, nie wahał się ani minuty.

- Jestem profesjonalistą, on pobił mojego syna, ale nie będę w ringu okazywał emocji. Wygram z Rekowskim, a potem po raz ostatni postaram się zdobyć tytuł mistrza świata wagi ciężkiej - zapowiada McCall, który Polskę odwiedził także w ubiegłym roku przy okazji walki z Krzysztofem Zimnochem.

- McCall to bardzo doświadczony pięściarz, ma bardzo dobrą obronę i dużo widzi w ringu. Ta walka na pewno nie będzie łatwa, ale postaram się, aby Oliver skończył podobnie jak jego syn - mówi niepokonany na zawodowych ringach Rekowski, który tylko swoich dwóch walk nie potrafił zakończyć przed czasem.

Kup bilet na galę w Opolu na ebilet.pl lub eventim.pl!

http://www.youtube.com/watch?v=RHrkYKeZBEw