Patronat medialny


 14 miesięcy czekał na powrót na ring Maciej Sulęcki (28-2, 11 KO), który 29 sierpnia na gali Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach zmierzy się z Sashą Yengoyanem (44-7-1, 26 KO). Dla pięściarza, który zaliczany jest do światowej czołówki wagi średniej, to najdłuższa przerwa w zawodowej karierze.

- To był okres, który podzieliłbym na dwa etapy. Pierwszy był mało przyjemny, bo przeszedłem dwie operacje i przez siedem miesięcy nie mogłem trenować. Nie ukrywam, że irytowało mnie to, ale musiałem się z tym pogodzić. Potem z kolei przez pewien czas wszyscy pięściarze żyli w niepewności przez epidemię koronawirusa - mówi pięściarz grupy KnockOut Promotions.

31-latek z Warszawy ostatnie dwie walki stoczył na terenie Stanów Zjednoczonych. W pierwszej wygrał z Gabrielem Rosado, zaś w drugiej nie dał rady w starciu z mistrzem świata federacji WBO Demetriusem Andradem. Niepowodzenie nie podcięło jednak skrzydeł Sulęckiemu, który wciąż mierzy bardzo wysoko.

- Marzy mi się pójście drogą złoto-zielonego pasa WBC. Oczywiście nie chcę tej walki dostać w prezencie, chcę na nią zapracować. Najpierw stoczę walkę w Polsce, potem może uda się ponownie wyjechać do USA i jeśli będę miał dwie solidne wygrane, to idealnym scenariuszem byłaby walka z Jermallem Charlo - planuje podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego.

Sulęcki jest szósty w rankingu wagi średniej World Boxing Council. Wyprzedza go jednak dwóch zawodników, którzy wkrótce znikną z tej listy z powodów regulaminowych - Kamil Szeremeta i Liam Williams. Obaj niedługo będą boksować o mistrzowskie pasy innych organizacji, co sprawi, że znikną z lsty WBC, a Sulęcki przesunie się niemal na sam szczyt tej klsayfikacji. Polak będzie wtedy poważnie brany pod uwagę przy wyznaczniu ewentualnych walk eliminacyjnych do mistrzowskiego pasa.

Na bokserskich deskach Areny Suwałki kibice zobaczą także m.in. walki Przemysława Zyśka (13-0, 4 KO) z młodzieżowym mistrzem WBC Tomi Silvennoinen (9-1, 5 KO) oraz Mateusza Tryca (9-0, 5 KO) ze Sladanen Janjaninem (27-6, 21 KO). Przed kolejnymi zawodowymi testami staną także Kamil Bednarek i Denis Krotiuk.

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night 12 w Suwałkach!