Patronat medialny


 


Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO) rozpoczął obóz przygotowawczy do walki z mistrzem świata WBO wagi średniej Demetriusem Andrade (27-0, 17 KO). Pojedynek odbędzie się 28 czerwca na gali organizowanej w Stanach Zjednoczonych (Providence lub Bostonie).

Najbliższe trzy tygodnie Sulęcki spędzi w Dzierżoniowie. Na Dolnym Śląsku pięściarz z Warszawy będzie pracował pod skrzydłami trenera Piotra Wilczewskiego.

Później Sulęcki z Wilczewskim wylecą do Stanów Zjednoczonych. Zawodnik grupy KnockOut Promotions chce spędzić w USA aż pięć tygodni przed pojedynkiem o pas World Boxing Organization.

- Przed ostatnią walką sparingów było za mało, ale odczuliśmy to dopiero w walce. Teraz sparingi rozpoczniemy już w Polsce, a potem czeka mnie kilka tygodni sparingów w USA - zapowiada Sulęcki w rozmowie z TVP Sport.

Dla Polaka będzie to pierwsza w karierze szansa na wywalczenie tytułu mistrza świata. Andrade, który wcześniej dzierżył mistrzowski pas w wadze super półśredniej, tytuł WBO posiada od października ubiegłego roku i ostatni raz bronił go w styczniu.