Patronat medialny


 


Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBO wagi średniej Demetriusa Andrade (27-0, 17 KO), potwierdził, że do walki Amerykanina z Maciejem Sulęckim (28-1, 11 KO) dojdzie 28 czerwca w Stanach Zjednoczonych. Pojedynek ma być główną atrakcją gali zorganizowanej w Bostonie lub Providence.

- Dostaliśmy mailowe potwierdzenie od Hearna, że walka odbędzie się 28 czerwca. Czekamy teraz na oficjalne ogłoszenie i wybór miasta, w którym dojdzie do tego pojedynku - powiedział w magazynie "Ring" w TVP Sport Jacek Szelągowski, dyrektor sportowy KnockOut Promotions.

- Rozmawiałem z Maćkiem oraz jego trenerem Piotrem Wilczewskim. Wiem, że oni chcieliby, żeby spędzić przed tą walką w USA pięć tygodni. Tam miałby się odbyć cały obóz sparingowy. Opcją rezerwową są Wyspy Brytyjskie, ale postaramy się, żeby były to Stany Zjednoczone - stwierdził Szelągowski.

Dla Andrade będzie to druga obrona tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. Polak po raz pierwszy w swojej karierze zaboksuje o mistrzostwo świata.

Sulęcki w ostatnim pojedynku wygrał jednogłośnie na punkty z Gabrielem Rosado. Andrade w styczniu zastopował w dwunastej rundzie Artura Akawowa.