onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO) podpisał kontrakt na trzy walki z platformą internetową DAZN - poinformował Andrzej Wasilewski podczas programu "Ring" w TVP Sport. Pierwszy z tych pojedynków odbędzie się 15 marca w Filadelfii, gdzie Sulęcki zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO).

- Udało nam się dojść do porozumienia z Eddiem Hearnem na trzy walki. Maciek ma je stoczyć w ciągu 14 miesięcy, co daje mu regularność walk co 4-5 miesięcy. Opcje w tym kontrakcie są różne, ale na tym poziomie i przy tych gażach, możemy być pewni, że jeśli Maciek wygra z Rosado, to kolejni zawodnicy będą co najmniej tak samo mocni, a najpewniej jeszcze lepsi sportowo - mówi promotor polskiego pięściarza i szef grupy KnockOut Promotions.

- Najpierw trzeba zrobić robotę z Rosado. To nie będzie łatwa walka, Rosado na pewno nie da się położyć i jest bardzo twardy. On boksuje przed własną publicznością i jego motywacja jest bardzo duża. Mi też motywacji nie brakuje, zależy mi na tym, żeby stoczyć walkę, która zapadnie w pamięć amerykańskiej publiczności - przekonuje Sulęcki.

Dla Sulęckiego będzie to siódmy w karierze występ na terenie Stanów Zjednoczonych. Ostatni raz "Striczu" boksował w listopadzie.