onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Były mistrz świata wagi super półśredniej Demetrius Andrade (25-0, 16 KO) mógł być kolejnym przeciwnikiem Macieja Sulęckiego (26-1, 10 KO) - zdradził na Twitterze Piotr Jagiełło, dziennikarz TVP Sport. Amerykanin w najbliższej walce skrzyżuje jednak rękawice z mistrzem świata WBO wagi średniej Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO).

Do walki Andrade - Saunders dojdzie 20 października na gali organizowanej przez Eddiego Hearna w Bostonie. Jeszcze kilka tygodni temu, szef grupy Matchroom planował, że Andrade wystąpi 6 października na gali w Chicago i to tam, jego rywalem mógł być Sulęcki.

Pomysł pojedynku z Polakiem szybko przestał być jednak aktualny po tym jak federacja WBO nakazała Suandersowi natychmiastową obowiązkową obronę tytułu z Andrade, który ma status oficjalnego pretendenta do pasa World Boxing Organization. Promotorzy pięściarzy porozumieli się tuż przed wyznaczoną datą przetargu, a datę pojedynku ustalono na drugą połowę października.

- Działanie WBO nas zaskoczyło. Andrade nie miał ostatnio regularnych startów, więc chciałem zorganizować mu dwie mocne walki przed pojedynkiem z Saundersem, ale WBO nie chciało czekać, a Andrade powiedział, że jest gotowy, więc po prostu zrobiliśmy to - skomentował Eddie Hearn.