Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

4 kwietnia na gali w Moskwie Łukasz Janik (28-2, 15 KO) stanie do walki o tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBA z Denisem Lebiediewem (26-2, 20 KO) - poinformował ringpolska.pl współpromotor polskiego pięściarza Piotr Werner.

- Negocjacje w sprawie mistrzowskiego pojedynku z Rosjanami rozpoczęliśmy, gdy tylko udało się zapewnić Łukaszowi miejsce w czołowej piętnastce rankingu - opowiada współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions. - Rozmowy były krótkie i burzliwe, ale co najważniejsze skuteczne i w "wyścigu" po walkę o pas udało nam się wyprzedzić promotorów Youriego Kalengi. Myślę, że Łukasz jest zadowolony z zaproponowanych mu warunków finansowych.

- Mam już w tej chwili na komputerze projekt kontraktu na pojedynek i uzgadniamy szczegóły pobytu naszej ekipy w Moskwie. Teraz wszystko w rękach Łukasza. Liczymy na sukces! - dodaje Piotr Werner, który wcześniej już trzykrotnie udanie negocjował mistrzowskie starcia z Rosjanami. 

Łukasz Janik z 30 zawodowych walk wygrał 28, z czego 15 przez nokaut, gorycz porażki poznając w potyczkach z Mateuszem Masternakiem i Olą Afolabim. Słynący z mocnego uderzenia Denis Lebiediew zwyciężył 26 z 28 pojedynków, aż 20 razy kończąc rywalizację przed czasem. W ostatnim występie Rosjanin znokautował już w drugiej rundzie Pawła Kołodzieja.