Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

28 czerwca za sprawą gali Wojak Boxing Night - Reday to Rock boks zawodowy ponownie zawita do Rzeszowa. W pojedynku wieczoru niedawny pretendent do mistrzowskiego pasa IBO wagi junior ciężkiej Łukasz Janik (26-2, 14 KO) zmierzy się z doświadczonym Amerykaninem Rico Hoye (24-3, 16 KO).

Dla 28-letniego Janika zbliżający się start będzie powrotem na ring po najważniejszej walce w zawodowej karierze. W listopadzie ubiegłego roku po dwunastorundowej ringowej wojnie stoczonej w słynnej nowojorskiej hali Madison Square Garden pięściarz z Jeleniej Góry przegrał dwa do remisu ze znakomitym Olą Afolabim. Stawką pojedynku był mistrzowski pas International Boxing Organization.

- To była dla mnie bardzo trudna walka, był w niej moment, w którym po potężnym ciosie na wątrobę wydawało mi się, że dosłownie walczę o życie. Każda sekunda była dla mnie wtedy jak wieczność, myślałem, że umrę, ale udało mi się jednak wytrzymać i do końca biłem się o wygraną - wspomina Janik. - Z Afolabim przegrałem, ale to było dla mnie cenne doświadczenie i zamierzam je wykorzystać w kolejnych pojedynkach.

- Chciałbym teraz trochę zmienić swój styl boksowania, uderzać mniej ciosów, ale bić mocniej. Starcie z Hoye będzie bardzo dobrym testem, bo to zawodnik, który widział już wiele i walczył się na poziomie mistrzowskim. Jeśli wygram, chciałbym jeszcze dwa razy wyjść do ringu z mocnymi rywalami, a potem boksować już z najlepszymi o tytuły. Myślę, że będę gotowy - mówi "Lucky Look".

W Rzeszowie wystąpią także dwaj utalentowani zawodnicy młodego pokolenia - Przemysław Runowski (6-0, 1 KO) i Marek Matyja (5-0, 2 KO), obaj reprezentujący barwy Sferis KnockOut Promotions.

- To świeża krew w polskim boksie zawodowym, mamy nadzieję, że w przyszłości zastąpią swoich bardziej utytułowanych kolegów - mówi promotor pięściarzy Andrzej Wasilewski. - Obaj występują w prestiżowych kategoriach wagowych. Runowski to waga półśrednia, w której obecnie biją się największe gwiazdy światowego boksu - Floyd Mayweather Jr i Manny Pacquiao. Matyja to dywizja półciężka, po mistrzowski pas sięgał w niej Tomasz Adamek, a teraz mamy w niej Andrzeja Fonfarę i Dawida Kosteckiego. Mam nadzieję, że wkrótce bokserski świat usłyszy także o Matyi!

Wojak Boxing Night - Ready to Rock! - Kup bilety na eventim.pl >>

http://www.youtube.com/watch?v=tufhnC0NljU