Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Włodarczyk PalaciosNie pozostawił suchej nitki na Krzysztofie Włodarczyku (45-2-1, 32 KO) i Francisco Palaciosie (20-1, 13 KO) Dan Rafael w swojej recenzji walki o pas WBC wagi junior ciężkiej, do której doszło w sobotę podczas gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy. Ceniony ekspert pięściarski ESPN, w przeciwieństwie do niektórych polskich kibiców, nie zgłosił jednak zastrzeżeń do ostatecznego werdyktu sędziowskiego, choć zwrócił uwagę na zbyt wysoką punktację (118-112) na korzyść "Diablo" u arbitra Adrio Zannoniego.

"To był żałosny spektakl, szkoda transferu na to, by oglądać to w internecie, ale poszukajcie tej walki, jeśli będziecie w przyszłości potrzebowali czegoś na sen." - napisał Rafael.

"Palacios przed walką dużo gadał, a jak przyszło co do czego - tak jak Włodarczyk - zrobił niewiele. Żaden z nich nie podjął jakiegokolwiek ryzyka, co wyszło na dobre boksującemu u siebie, nieco agresywniejszemu Włodarczykowi. Palacios, który najlepiej zaprezentował się na początku walki, był tak pasywny, że nie miał szans na zwycięstwo na punkty na terenie przeciwnika. Palacios w zasadzie nawet zwolnił w ostatnich rundach, być może sądząc, że ma już walkę w kieszeni. Wstyd! Po prostu okropna walka!" - zakończył dziennikarz ESPN.