Patronat medialny


 


Palacios WłodarczykJutrzejszy pojedynek pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (44-2-1, 32 KO) oraz Francisco Palaciosem (20-0, 13 KO), będzie 1854. walką w 48 letniej historii federacji World Boxing Council, której stawką jest tytuł mistrzowski tej organizacji. Dzierżący obecnie to trofeum "Diablo" jest osiemnastym pięściarzem w historii zawodowego boksu, któremu udało się je wywalczyć.

Przed Polakiem, ten sam pas wisiał także na biodrach takich sław jak Evander Holyfield czy David Haye. Największą ilość razy mistrzowski tytuł WBC wagi junior ciężkiej wywalczył rodak Palaciosa - Carlos De Leon. Portorykańczyk czynił to trzykrotnie. Pierwszym pięściarzem, któremu udało się zdobyć mistrzostwo świata w tym przedziale wagowym był Amerykanin Marvin Camel.

O czempionat limitu wagowego do 200 funtów rywalizowano do tej pory sześćdziesiąt pięć razy. W Polsce pojedynek o tytuł federacji uważanej za najbardziej prestiżową z zawodowym boksie, odbędzie się już po raz trzeci. Wcześniej takie imprezy gościły w Warszawie oraz Łodzi. Największa ilość takich potyczek odbyła się do tej pory w Las Vegas (osiem walk). Jutro do tej listy dołączy także Bydgoszcz.

W hali "Łuczniczka" zasiądzie jutro komplet ponad siedmiu tysięcy widzów. Oprócz głównego wydarzenia wieczoru, sympatycy szermierki na pięści będą mogli także oklaskiwać podczas organizowanej przez grupę 12 Round KnockOut Promotions gali występy m.in. Damiana Jonaka, Łukasza Janika oraz Tomasza Hutkowskiego.

Palacios Włodarczyk