Patronat medialny


 


Włodarczyk

Tak mocnych sparingpartnerów jak ci, z którymi obecnie szlifuje swoją formę Krzysztof Włodarczyk (43-1, 28 KO) przed kwietniową obroną pasa WBC wagi junior ciężkiej z Francisco Palaciosem (20-0, 13 KO), nie miał nad Wisłą jeszcze żaden pięściarz. By pomagać "Diablo" przygotować się na starcie z portorykańskim "Czarodziejem" przyjechali do Polski z USA: były pretendent do tytułu mistrza świata Matt Godfrey (20-2, 10 KO) i doświadczony w bojach z najlepszymi zawodnikami świata w limicie 91 kg, pogromca Davida Haye z czasów amatorskich - Michael Simms (21-13-2, 13 KO).

- Wygrana z niepokonanym Palaciosem to dla nas sprawa najwyższej wagi, więc trener Krzyśka Fiodor Łapin miał całkowicie wolną rękę, jeśli chodzi o dobór sparingpartnerów - wyjaśnia promotor Włodarczyka Andrzej Wasilewski.

 Jak na razie zarówno "Diablo" jak i jego opiekunowie mogą być zadowoleni z treningowych "prób ognia". Goście zza Oceanu pytani o ocenę umiejętności Polaka podkreślają przede wszystkim jego siłę ciosu i dobre wyszkolenie techniczne.

- Początkowo trochę się wahałem, gdy dostałem ofertę sparingów z Włodarczykiem, bo dopiero co walczyłem o mistrzostwo świata i rola sparingpartnera nie jest szczytem moich marzeń, ale doszedłem do wniosku, że możliwość treningu z czempionem to jednak dla mnie spore wyróżnienie - opowiada Matt Godfrey. - Krzysztof to klasowy zawodnik, ma mocne uderzenie i dobry lewy prosty. Powinien sobie poradzić z Palaciosem.

 - Walczyłem z wieloma zawodnikami z nokautującym ciosem, sparowałem z Nikołajem Wałujewem i "Diablo" uderza chyba najmocniej z nich wszystkich. Nawet mocniej od Wałujewa. I nie mówię tego dlatego, że jestem teraz w Polsce! - dodaje z uśmiechem Michael Simms, który zdecydowanie góruje nad Włodarczykiem warunkami fizycznymi.

 Pojedynek Krzysztofa Włodarczyka z Francisco Palaciosem będzie główną atrakcją zaplanowanej na 2 kwietnia gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy. Oprócz "Diablo" w hali "Łuczniczka" zaprezentuje się jeszcze kilku innych czołowych polskich pięściarzy zawodowych: Damian Jonak, Łukasz Janik, Tomasz Hutkowski, Izuagbe Ugonoh i Łukasz Maciec. Bilety na imprezę dostępne są na eventim.pl.