Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


- Koncentruję się na pojedynku z Abrahamem Tabulem (17-6-1) w Zakopanem, ale myślę też o potencjalnej walce z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO). Jestem mocno na "tak", a w Hali na Podpromiu zabrakłoby miejsc dla kibiców - mówi Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (60-4, 40 KO), były Mistrz Świata IBF i WBC.

29 października na Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25, Krzysztof Włodarczyk spotka się w Centrum Kongresowym Gerlach, należącym do Nosalowy Dwór Resort & SPA, z pochodzącym z Ghany Abrahamem Tabulem. Na tej samej gali, w innym pojedynku wagi junior ciężkiej, Mateusz Masternak (46-5, 31 KO) zmierzy się z Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO), a zwycięzca zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu czempiona IBF. - Wraz z trenerem Andrzejem Liczikiem oglądaliśmy walki Tabula, który w swojej karierze boksował z Jewgienijem Tiszczenko, dobrze mi znanym Olanrewaju Durodolą czy Żanem Kossobuckim. Widać, że Abraham poluje swoją prawą ręką i generalnie nie dyga na robocie. Ale to ja mam wyjść, nie da się trafić i wygrać – powiedział Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, od początku kariery związany z najlepszą polską grupą KnockOut Boxing Promotions.

Rok temu w zakopiańskim Nosalowym Dworze utytułowany pięściarz pokonał na punkty Taylora Mabikę, a przed 2 laty wygrał przed czasem (2 TKO) z Alem Sandsem. - Przez całą karierę koncentruję się na swojej lewej ręce, która zaczyna i kończy walki. Gdybym o połowę częściej wyprowadzał lewy prosty, wtedy z Mabiką też bym szybciej zwyciężył. A w ogóle lubię boksować w Nosalowym Dworze i mówię to bez żadnego słodzenia. Fajne miejsce i do wypoczynku, i do kontynuowania kariery. Wierzę, że jeszcze zawalczę o Mistrzostwo Świata! A wcześniej, jak powiedziałem, chciałbym skrzyżować rękawice z Łukaszem Różańskim. Życzę mu z całego serca, aby walk o pas WBC bridger z Oscarem Rivasem doszło do skutku, niech wygra i solidnie zarobi, ale my obaj też dalibyśmy bardzo dobry pojedynek, a biletów w rzeszowskiej Hali na Podpromiu zapewne zabrakło dla wszystkich chętnych kibiców - ocenił Krzysztof Włodarczyk.

Niedawno "Diablo" Włodarczyk skończył 41 lat, ale nie narzeka na kontuzje, a każdy trening sprawia mu przyjemność. Czy można go nazwać "polskim Fragomenim". Bo kiedy Krzysztof Włodarczyk walczył po raz trzeci z Giacobbe Fragomenim o pas WBC w 2013 roku, Włoch miał 44 lata. - Kiedy byłem mniej więcej w połowie swojej kariery patrzyłem na wspaniałych, starszych już mistrzów jak Foreman czy Hopkins. Dziś ja mam 41 lat, ale wciąż mnóstwo pasji i miłości do boksu. Tak jak wspomniane sławy. Gdybym nie uwielbiał pięściarstwa, wówczas zająłbym się czymś innym. A wracając do Fragomeniego, już będąc bardzo doświadczonym zawodnikiem dał świetną walkę z Davidem Haye’em. Dlatego na metrykę w boksie zawodowym nie ma co patrzeć. Mam wrażenie, że wielu z nas, starszych bokserów, swoją siłą, w tym taką wewnętrzną, potrafi "złamać" psychicznie młodych rywali. Oni nie są jeszcze tak twardzi, zwłaszcza podczas walk na dłuższych dystansach - stwierdził jeden z najlepszych zawodników w historii cruiser.

29 października podczas KBN25, poza Krzysztofem Włodarczykiem i Mateuszem Masternakiem, kolejne walki stoczą także m.in. Laura Grzyb, Mateusz Tryc, Adam Balski, Piotr Łącz i Artur Górski.