Patronat medialny


 


Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (60-4-1, 40 KO) znajduje się na finiszu przygotowań do powrotu na ring. 29 października na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 "Diablo" stoczy swoją pierwszą walkę po ponad rocznej przerwie.

- Początkowo przygotowywałem się do powrotu na ring 1 października, ale galę przełożono o cztery tygodnie. To dla mnie dobrze, bo dostałem więcej czasu na treningi i spokojnie nad wszystkimi elementami będę mógł popracować - mówi pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Włodarczyk po raz trzeci w swojej karierze zaboksuje w kompleksie Nosalowy Dwór w Zakopanem. W przeszłości wygrywał tam przez nokaut z Alem Sandsem oraz pokonał na pełnym dystansie Taylora Mabikę. "Diablo" brał udział także w kilku obozach treningowych, dla których bazą był właśnie ekskluzywny ośrodek w stolicy polskich Tatr.

- Nosalowy Dwór jest miejscem, którego nie da się nie lubić. Spędzamy tam zawsze wspaniały czas. Mam tutaj na myśli gale, ale także obozy treningowe. Gale w tym miejscu zawsze wychodzą rewelacyjnie. To jedna z nielicznych lokalizacji, gdzie cała oprawa i otoczka są zawsze wzorowe, na absolutnie najwyższym poziomie - dodaje podopieczny trenera Andrzeja Liczika.

- Chciałbym się dobrze pokazać, przypomnieć o sobie kibicom. W moim ostatnim występie w Nosalowym Dworze boksowałem trochę zachowawczo. Teraz będę chciał pójść trochę odważniej do przodu, żeby trochę zaryzykować i zaboksować inaczej, bardziej widowiskowo - podsumowuje Włodarczyk.

Główną atrakcją gali KBN 25 w Zakopanem będzie eliminator IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Mateueszem Masternakiem (46-5, 31 KO) i Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO). Kolejny zawodowy pojedynek stoczy także m.in. coraz wyżej notowany w pięściarskich rankingach Laura Grzyb (7-0, 3 KO). Dla niepokonanej zawodniczki grupy KnockOut Promotions będzie to trzeci tegoroczny występ.