Patronat medialny


 


Włodarczyk PalaciosAż cztery walki w najbardziej polskiej bokserskiej kategorii wagowej - junior ciężkiej (91 kg) - poprzedzą 2 kwietnia na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy pojedynek Krzysztofa Włodarczyka (44-2-1, 32 KO) z Francisco Palaciosem (20-0, 13 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBC.

W osobnych starciach publiczności w hali "Łuczniczka" zaprezentują się: wicemistrz Unii Europejskiej z 2006 roku Łukasz Janik (21-1, 12 KO), były reprezentant polskiej kadry olimpijskiej Krzysztof Głowacki (11-0, 6 KO), zawodowy mistrz świata młodzieżowców federacji WBC Tomasz Hutkowski (19-0-2, 13 KO) i rozpoczynający swoją przygodę z boksem zeszłoroczny czempion Starego Kontynentu w kickboxingu Izuagbe Ugonoh (2-0, 2 KO).

- Pod względem rangi i obsady to naprawdę unikalna impreza - mówi promotor gali Andrzej Wasilewski. - Po pierwsze zobaczymy walkę o mistrzostwo świata prestiżowej federacji WBC, a po drugie - co jak na polskie warunki jest pewnym novum, wszystkie pojedynki zostaną rozegrane w tej samej klasie wagowej. Dzięki temu kibice zarówno ci w Bydgoszczy jak i przed telewizorami będą mogli obejrzeć w akcji kilku potencjalnych następców "Diablo" i porównać ich umiejętności z umiejętnościami naszego mistrza oraz portorykańskiego pretendenta. Dla Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka starcie z Francisco Palaciosem będzie drugą obroną pasa World Boxing Council. W pierwszej pokonał na punkty Amerykanina Jasona Robinsona.{jcomments on}