Patronat medialny


 


Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) i Ilunga Makabu (26-2, 24 KO) zostali wyznaczeni do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej - poinformował w rozmowie z ringpolska.pl Andrzej Wasilewski, promotor polskiego pięściarza. Do takiego pojedynku może dojść w przyszłym roku.

- Pomimo że Włodarczyk jest numerem trzy w rankingu WBC, to już jakiś czas temu został wyznaczony przez federację do walki o pas, o czym media nie wiedziały. Inna sprawa, czy do takiej walki w ogóle dojdzie, ponieważ w ostatnim czasie menedżerowie Makabu moim zdaniem niepotrzebnie podpisali kontrakt promotorski z Donem Kingiem, który jest wielkim nazwiskiem, ale dzisiaj traktuje się go już jako poważnego gracza - tłumaczy szef grupy KnockOut Promotions.

Włodarczyk w sobotę na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 9 w Zakopanem zmierzy się z Taylorem Mabiką (19-4-1, 10 KO). To oznacza, że "Diablo" w przypadku zwycięstwa, w kolejnym występie zaboksuje już o tytuł mistrza świata.

Pas World Boxing Council w kategorii junior ciężkiej wcześniej należał do Oleksandra Usyka, który przeniósł się do wagi ciężkiej. Makabu w dwóch ostatnich zawodowych występach wygrywał z Dmitrijem Kudriaszowem oraz Aleksiejem Papinem.