Patronat medialny


 


Pierwszy kanał Telewizji Polskiej pokaże na żywo sobotnią walkę dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) z Taylorem Mabiką (19-4-1, 10 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 9.

Dla 38-letniego Włodarczyka może to być bardzo ważny występ. "Diablo" klasyfikowany jest w ścisłej czołówce rankingu federacji WBC. Tytuł mistrza świata World Boxing Council w limicie do 90,7 kg jest aktualnie wakujący.

Niewykluczone, że w przypadku zwycięstwa, Włodarczyk zaboksuje o mistrzowski pas z Ilungą Makabu, który jest liderem klasyfikacji WBC. Polak zajmuje w najnowszym rankingu trzecie miejsce.

Sobotnia walka wieczoru w Zakopanem i zarazem transmisja w TVP 1 zaplanowane są na godz. 23.35. Cała gala od godz. 20 będzie pokazywana na TVP Sport oraz bezpłatnie na tvpsport.pl. Kibice podczas imprezy w ośrodku Nosalowy Dwór zobaczą w akcji także m.in. niepokonanego Fiodora Czerkaszyna oraz stwiającego pierwsze kroki na zawodowych ringach Kamila Bednarka.