onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 


- Wiem, że muszę przygotować się na trudną walkę - mówi mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Murat Gasijew (24-0, 17 KO) na 10 dni przed walką z Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO). Zaplanowany na 21 października w Newark pojedynek pięściarzy, zakończy fazę ćwierćfinałową turnieju World Boxing Super Series.

- Turniej, w którym bierzemy udział to wielka sprawa, nie będzie w nim drugich szans. Od zawsze marzyłem o takim turnieju, w którym każda kolejna walka będzie trudniejsza od poprzedniej. Mam duży szacunek dla Włodarczyka i jego trenera, ale Gasijew musi go znokautować, jeśli tylko nadarzy się okazja. Spodziewam się, że to będzie kolejne cenne doświadczenie dla Murata - mówi z kolei Abel Sanchez, trener Rosjanina.

Gasijew do walki z Polakiem trenował w kalifornijskim Big Bear, gdzie do swoich pojedynków pod skrzydłami Sancheza zawsze przygotowuje się także Giennadij Gołowkin. Rosjanin jest zadowolony z pracy wykonanej na sali treningowej.

- Trenowaliśmy ciężko, nie mieliśmy najmniejszych problemów podczas tych przygotowań. Czeka mnie walka z bardzo doświadczonym pięściarzem i to będzie test dla całej mojej kariery. Pracowałem ciężko, żeby zostać mistrzem świata, a teraz dostaję szansę, żeby zunifikować wszystkie pasy i zostać niekwestionowanym mistrzem wagi junior ciężkiej. Dzięki temu turniejowi, pokażę wszystkim, jakim jestem pięściarzem - podsumowuje Gasijew.

Podczas tej samej gali dojdzie także do walk Macieja Sulęckiego z Jackiem Culcayem oraz Mateusza Masternaka ze Stivensem Bujajem. Impreza odbędzie się w hali Prudential Center.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze