onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

- To będzie dla Krzyśka bardzo trudny rywal - przekonuje w rozmowie ze Sport.tvp.pl były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak, oceniając szanse w walce Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). "Diablo" skrzyżuje rękawice z Rosjaninem 21 października w Newark.

- Gasijew ma świetne warunki fizyczne, szczelna obrona, ma także nokautujące uderzenie. To pięściarz, który nie będzie uciekał przed Włodarczykiem, nie będzie też czuł większego respektu przed ciosami Polaka. Faworytem będzie Rosjanin, jednak Krzyśkowi nie można odbierać szans. W karierze kilka razy udowodnił, że gdy go wszyscy skreślają, to potrafi zaskoczyć, potrafi pokazać lwie serce, a najlepszym przykładem jest pojedynek z Rachimem Czakijewem - ocenia "Master", który wystąpi na tej samej gali.

- Wygodniejszym rywalem dla Włodarczyka byłby Usyk, który tańczy, biega i wtedy Krzysiek mógłby polować na ten jeden cios, a w starciu z Gasijewem będzie musiał wyszarpać wygraną. Panowie staną naprzeciw i będą wymieniać ciosy, a to nie zawsze pasuje Polakowi. "Diablo" musi pokazać więcej niż w ostatnich dwóch-trzech walkach – jak to mu się uda, może wygrać, jak zaprezentuje się tak samo jak np. z Noelem Gevorem, to szanse ma znikome - podsumowuje Masternak.

Pięściarz z Wrocławia jest rezerwowym w walce Włodarczyka z Gasijewem. Jeśli któryś z pięściarzy dozna w najbliższym czasie kontuzji i nie będzie mógł przystąpić do pojedynku, Masternak zajmie jego miejsce.

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >>

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze