Patronat medialny


 


Federacja WBC wyraziła zgodę na pojedynek rewanżowy o pas WBC wagi junior ciężkiej pomiędzy aktualnym jego posiadaczem Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO) i poprzednim mistrzem - Krzysztofem Włodarczykiem (49-3-1, 35 KO). Drozd i Włodarczyk po raz pierwszy skrzyżowali rękawice 27 września w Moskwie i wówczas na punkty zwyciężył Rosjanin, przerywając trwające od maja 2010 roku panowanie "Diablo" na tronie World Boxing Council.

Wczoraj władze WBC na kongresie w Las Vegas zarządziły walkę eliminacyjną o miano oficjalnego pretendenta do tytułu czempiona w kategorii 91 kg z udziałem Thabiso Mchunu (17-1, 11 KO) i Ilungi Makabu (18-1, 17 KO), jednak Krzysztof Włodarczyk będzie mógł spróbować zrewanżować się Drozdowi za porażkę, jeszcze zanim do mistrzowskiej próby przystąpi lepszy z afrykańskich pięściarzy.

- Krzysztof był bardzo lojalny wobec WBC. Ponadto cały nasz team przez lata budował dobre i bliskie relacje z federacją, dlatego w kwestii rewanżu mamy ich pełne wsparcie - komentuje rozwój wydarzeń promotor Włodarczyka Andrzej Wasilewski.

W tej chwili kwestia drugiego pojedynku "Diablo" z Drozdem (zapisanego w kontrakcie na wrześniową walkę) zależy wyłącznie od strony rosyjskiej. Według nieoficjalnych informacji do starcia mogłoby dojść w drugiej połowie maja 2015 roku.