Patronat medialny


 

Krzysztof WłodarczykJuż w sobotę jedyny obecnie polski mistrz świata Krzysztof Włodarczyk (43-2-1, 32 KO) stanie do pierwszej obrony tytułu uważanej za najbardziej prestiżową w zawodowym boksie federacji WBC wagi junior ciężkiej. Rywalem "Diablo" będzie doświadczony Amerykanin Jason Robinson (19-5, 11 KO), pierwszy od wielu lat leworęczny pięściarz z jakim będzie miał okazję skrzyżować rękawice zawodnik grupy KnockOut Promotions.

Emocje dla wszystkich mieszkańców Warszawy oraz osób, które w przeddzień walki będą przebywać w stolicy, zaczną się jednak kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem gali. W piątek o godz. 16.00 w centrum handlowym "Złote Tarasy" odbędzie się otwarta dla publiczności ceremonia oficjalnego ważenia. Ważenie odbędzie się na drugim piętrze, tuż obok fontanny. Liczba miejsc jest nieograniczona, a wstęp na ceremonię jest bezpłatny.

Pojedynek Włodarczyka z Robinsonem będzie drugą w historii walką o zawodowe mistrzostwo świata rozgrywaną w Warszawie. W pierwszej również wystąpił "Diablo", pokonując na punkty Steve'a Cunninghama w listopadzie 2006 roku.