Patronat medialny


 

Jason RobinsonJuż 25 września na warszawskim Torwarze Jason Robinson (19-5, 11 KO) stanie przed życiową szansą krzyżując rękawice z Krzysztofem Włodarczykiem (43-2-1, 32 KO) w pojedynku o pas WBC wagi junior ciężkiej. Leworęczny Amerykanin trenujący na co dzień w Chicago, na walkę o tytuł czekał 14 lat, a potyczką otwierającą mu drogę do starcia z jedynym obecnie polskim mistrzem świata była wygrana nad Johnem McClainem, byłym mężem Laili Ali.

McClain na początku poprzedniej dekady poślubił córkę legendarnego Muhammada Alego, a związek tej pary potrwał 5 lat. Robinson w walce ze swoim rodakiem wywalczył pas NABF wagi junior ciężkiej, który pozwolił mu awansować do czołowej piętnastki rankingu WBC, a to z kolei dało mu prawo do walki o mistrzostwo świata.

- Przez ostatnie lata trapiły mnie kontuzje i musiałem długo odpoczywać od sali bokserskiej. Teraz jednak jestem w pełni zdrowy i gotowy na każde wyzwanie - zapowiada 35-letni Amerykanin, dla którego przyjazd do Polski będzie pierwszą profesjonalną walką poza granicami Stanów Zjednoczonych.