onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Krzysztof Szot25 maja na gali "Wojak Boxing Night" w Łodzi Felix Lora (12-6-4, 6 KO) sprawił sporą niespodziankę, nieoczekiwanie pokonując na punkty młodzieżowego mistrza IBF wagi super piórkowej Krzysztofa Cieślaka. I choć pięściarz z Dominikany w dniu walki był kilka kilogramów cięższy od Polaka, nie zmienia to faktu, że do rekordu "Skorpiona" dopisana została pierwsza porażka.

16 października Lora ponownie zaboksuje nad Wisłą, jednak tym razem jego rywalem będzie kolega Cieślaka z grupy Babilon Promotion - przez lata czołowy polski amator - Krzysztof Szot (12-0, 3 KO). - Zamierzam pomścić Krzyśka - zapewnia "Rzeźnik" z Myszkowa. - Widziałem Lorę w Łodzi i uważam, że jestem po prostu lepszym pięściarzem od niego.

- Do tej walki będę znakomicie przygotowany, pokażę się z jak najlepszej strony. Czuję dodatkową motywację, bo wiem, że za pośrednictwem telewizji zobaczy mnie rekordowa liczna widzów - dodaje Szot.

Bezpośrednią transmisję z gali w Legionowie, której główną atrakcją będzie pojedynek o pas WBC Baltic wagi junior średniej z udziałem Damiana Jonaka (27-0-1, 19 KO) i Jose Luisa Cruza (41-6-2, 33 KO), przeprowadzą TVP Sport i TVP1.{jcomments on}