Patronat medialny


 


Przedwczoraj Eddie Hearn zdradził, że zarządzona przez federację WBO walka o wakujące mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) odbędzie się dopiero pod koniec roku  na gali, której główną atrakcją będzie starcie o tytuły WBO, WBO i IBF kategorii ciężkiej Anthony Joshua - Kubrat Pulew. Trener "Główki" Fiodor Łapin wieści z Wielkiej Brytanii skomentował w rozmowie z Rafałem Mandesem z TVP Sport.

- Nie ma wyjścia, musimy zrobić kolejną zaprawę. Zwłaszcza, że na ostatnim obozie w Zakopanem Krzyśkowi znowu coś wyskoczyło i nie pracował na całą moc. Ostatnio dałem mu też tydzień wolnego, przyjechała córka i taki urlopik mu się przydał, bo momentami jechał na oparach. Z tego co wiem pojedynek z Okoliem jest już potwierdzony, odbędzie się na przełomie listopada i grudnia i teraz czekamy tylko na konkretną datę - stwierdził Łapin. 

Krzysztof Głowacki po raz ostatni boksował w czerwcu zeszłego roku, przegrywając w kontrowersyjnych okolicznościach przed czasem z Mairisem Briedisem. Lawrece Okolie ostatni występ zaliczył cztery miesiące później, pokonując przez TKO Yvesa Ngabu.

Cały artykuł na stronie sport.tvp.pl >>