Patronat medialny


 


Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) i Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) ponownie rozpoczynają przygotowania do walk o mistrzowskie pasy. 16 marca pięściarze grupy KnockOut Promotions wraz ze sztabem szkoleniowym wyjadą na górski obóz do Zakopanego.

Podopieczni trenera Fiodora Łapina mają za sobą już jeden górski obóz, który odbył się w drugiej połowie stycznia w Hiszpanii. Wtedy spodziewano się, że Szeremeta i Głowacki do ringu wyjdą w marcu lub kwietniu. Plany przygotowań trzeba było zweryfikować, ponieważ terminy obu pojedynków przesunęły się w czasie.

Głowacki wkrótce zaboksuje o mistrzowski pas WBO w limicie kategorii junior ciężkiej z Brytyjczykiem Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Rywalem Szeremety w pojedynku o tytuł IBF wagi średniej będzie Giennadij Gołowkin (40-1-1, 35 KO).

Na razie nie ma potwierdzenia, kiedy obie walki się odbędą. Nieoficjalnie mówi się, że Głowackim z Okoliem zaboksują 23 maja na gali w Londynie. Gołowkin ma z kolei skrzyżować rękawice z Szeremetą na przełomie maja i czerwca, prawdopodobnie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Głowacki będzie miał szansę już po raz trzeci w karierze sięgnąć po mistrzostwo świata. Szeremeta w przypadku sukcesu, zostanie czempionem globu po raz pierwszy.