Patronat medialny


 


Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) cały czas czeka na potwierdzenie terminu oraz miejsca walki z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice w pojedynku o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej.

Walka odbędzie się na jednej z gal organizowanych przez Eddiego Hearna. Do niedawna mówiło się, że pojedynek może odbyć się pod koniec marca, później wskazywano na termin kwietniowy, z kolei teraz szef grupy Matchroom wspomina o jednej ze swoich majowych imprez na Wyspach Brytyjskich.

W grę wchodzą prawdopodobnie dwie gale - pierwsza odbędzie się 2 maja w Manchesterze, gdzie walką wieczoru będzie starcie Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem, zaś druga planowana jest na 23 maja w Londynie. Tam dojdzie do przekładanego kilkukrotnie pojedynku Oleksandra Usyka z Derekiem Chisorą.

Oba wydarzenia będą pokazywane na Wyspach Brytyjskich w systemie Pay-Per-View. Głowacki stanie przed szansą, aby po raz trzeci w karierze wywalczyć tytuł mistrza świata. Dla Anglika będzie to pierwsza mistrzowska walka w zawodowej karierze.