onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Federacja WBO zaktualizowała swoje rankingi. Krzysztof Głowacki, który jest wyznaczony do walki o tytuł mistrza świata utrzymał pierwsze miejsce w kategorii junior ciężkiej, ale za jego plecami nastąpiły zmiany.

Drugiego dotychczas Firata Arslana wyprzedził Lawrene Okolie. 26-letni Brytyjczyk w październiku wywalczył tytuł mistrza Europy i pokonał wysoko notowanego Belga Yvesa Ngabu.

Dla Głowackiego to istotna zmiana. Polak teoretycznie ma wkrótce stoczyć rewanżową walkę z Mairisem Briedisem, jednak prawdopodobnie Łotysz uniknie wyznaczonego przez federację WBO drugiego pojedynku z Głowackim i zwakuje tytuł. Wtedy pięściarz z Wałcza o mistrzowski pas zaboksuje z najwyżej klasyfikowanym rywalem z rankingu, który m aktualnie jest Okolie.

Scenariusz, w którym Briedis przystąpi do rewanżu z Głowackim wciąż jest możliwy, ale mało prawdopodobny. Łotysz celuje w finał turnieju World Boxing Super Series, gdzie jego rywalem miałby być Yunier Dorticos. Organizatorzy WBSS zwlekają jednak z organizacją tego pojedynku.

W najnowszym rankingu WBO znaleźli się również: Adam Kownacki (5. miejsce w rankingu wagi ciężkiej, Michał Cieślak (9. miejsce w rankingu wagi junior ciężkiej) oraz Robert Parzęczewski (8. miejsce w rankingu wagi półciężkiej).