onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Do środy obozy Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) i Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) mają czas na ustalenie między sobą, kto i kiedy zorganizuje nakazaną przez WBO walkę o mistrzowski pas kategorii junior ciężkiej.

Tytuł aktualnie należy do Łotysza, który jednak prawdopodobnie się go zrzeknie, gdyż zobowiązany jest kontraktem z WBSS do pojedynku z Yunielem Dorticosem. W przypadku braku odpowiedzi ze strony obu ekip federacja przeprowadzi procedurę przetargową.

"Pojutrze przetarg WBO na walkę Główka - Briedis. Jeśli do jutra wieczorem Briedis nie zwakatuje tytułu, natychmiast muszę wysłać kogoś do San Juan, mimo że nie wierzę w tę walkę. Kolejne kilka tysięcy dolarów w błoto. Zabawa dla bogatych ludzi." - skomentował na Twitterze obecną sytuację promotor Głowackiego Andrzej Wasilewski.

Gdyby Briedis zgodnie z przewidywaniami oddał pas, Głowacki zawalczy o niego z kolejnym zawodnikiem w rankingi. Na chwilę obecną jest to Firat Arslan, jednak trzeci na liście WBO Juri Kaszyński ma na 30 listopada zaplanowaną walkę z Rusłanem Fajferem, a czwarty Lawrence Okolie niedawno dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną, która nie została jeszcze uwzględniona w zestawieniu pretendentów. Ranking World Boxing Organization ostatnio aktualizowany był 22 października.