onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Coraz więcej doniesień medialnych potwierdza,  że stawką pojedynków półfinałowych turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej, będą aż trzy tytuły mistrza świata prestiżowych organizacji. O finał turnieju WBSS będą walczyć dwie pary: Krzysztof Glowacki (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) oraz Yunier Dorticos (23-1, 21 KO) z Andrew Tabitim (17-0, 13 KO).

Terminy obu walk na razie nie są znane. Półfinały drugiej edycji turnieju WBSS, który rozgrywany jest w trzech kategoriach wagowych, rozpoczną się pod koniec lutego, a zakończą w kwietniu.

Głowacki i Briedis mogą wiosną zaboksować o dwa mistrzowskie pasy - WBO i WBC. Głowacki, wygrywając dwa tygodnie na gali w Chicago z Maksimem Własowem zdobył tymczasowy tytuł mistrza świata WBO,  z kolei Briedis, pokonując podczas tej samej imprezy Noela Gevora zgarnął pas WBC Diamond. 

Aktualnie wszystkie najważniejsze mistrzowskie pasy w kategorii do 90,7 kg dzierży Oleksandr Usyk, jednak Ukrainiec wczoraj niedawno swój ostatni pojedynek w tym limicie, a wkrótce oficjalnie przeniesie się do wagi ciężkiej. Wtedy wszystkie posiadane przez niego tytuły staną się wakujące. 

Po zmianie kategorii przez Usyka, niemal na pewno Głowacki i Briedis zostaną mianowani pełnoprawnymi mistrzami WBO i WBC. Tabiti i Dorticos mają z kolei zaboksować o mistrzowski pas federacji IBF. Wszystko dzięki temu, że Tabiti jest oficjalnym pretendentem do tego tytułu. 

 

Komentarze   

+1 #1 legos 2018-11-22 10:42
Nie rozumiem jednego, po co mianować Briedisa i Głowackiego pełnoprawnymi mistrzami przed walką, czemu po prostu pasy nie mają być do wywalczenia w tym pojedynku, a te interimy czy diamondy potraktowane jako przepustki do walki o te pasy. Wtedy wszystko ma ręce i nogi i jakoś wygląda. No fajnie, że Główka mógłby się nazwać 2-krontym mistrzem świata przed walką, ale każdy jak i on sam wie jaki to tytuł, żaden.
#2 Antek 2018-11-22 15:52
Wyzej - zdanie redakcji.
Ale inne zdanie u promotora Usyka pana Krasiuka. On powiedział w swoim ostatnim wywiadzie ze nawet jeśli Usyk następną walkę stoczy w superciężkiej to za kilkoma wersjami będzie miął do 18 miesięcy na obrona pasów. Oprócz tego Usyk NIE BIEDZIE ZWAKOWAŁ pasy dobrowolnie.

P.S. Kto rozumie po moskowskiemu proof do tej informacji za linkiem: https://youtu.be/IiXqXTR2Cm0?t=140

P.P.S. Redakcja tez może zapoznać się z tym.
#3 lukaszbiszczu 2018-11-22 16:26
Co oznacza wczoraj niedawno swój ostatni pojedynek?
#4 LEWY 2018-11-22 16:27
Droga redakcjo ciężko się to czyta:
''Głowacki, wygrywając dwa tygodnie na gali w Chicago z Maksimem Własowem''
''jednak Ukrainiec wczoraj niedawno swój ostatni pojedynek w tym limicie''
Usyk chce mieć ciastko i zjeść ciastko. W dwóch kategoriach nie da rady jednocześnie walczyć niech zwakuje pasy jak najszybciej.
#5 Goat 2018-11-22 16:51
Niewykluczone, że obóz Usyka próbuje uzyskać jakieś gratyfikacje finansowe od WBSS za zwakowanie pasów już w tym momencie, stąd te przebąkiwania o możliwej jeszcze jednej walce w limicie cruiser itp.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze