onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Coraz więcej doniesień medialnych potwierdza,  że stawką pojedynków półfinałowych turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej, będą aż trzy tytuły mistrza świata prestiżowych organizacji. O finał turnieju WBSS będą walczyć dwie pary: Krzysztof Glowacki (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) oraz Yunier Dorticos (23-1, 21 KO) z Andrew Tabitim (17-0, 13 KO).

Terminy obu walk na razie nie są znane. Półfinały drugiej edycji turnieju WBSS, który rozgrywany jest w trzech kategoriach wagowych, rozpoczną się pod koniec lutego, a zakończą w kwietniu.

Głowacki i Briedis mogą wiosną zaboksować o dwa mistrzowskie pasy - WBO i WBC. Głowacki, wygrywając dwa tygodnie na gali w Chicago z Maksimem Własowem zdobył tymczasowy tytuł mistrza świata WBO,  z kolei Briedis, pokonując podczas tej samej imprezy Noela Gevora zgarnął pas WBC Diamond. 

Aktualnie wszystkie najważniejsze mistrzowskie pasy w kategorii do 90,7 kg dzierży Oleksandr Usyk, jednak Ukrainiec wczoraj niedawno swój ostatni pojedynek w tym limicie, a wkrótce oficjalnie przeniesie się do wagi ciężkiej. Wtedy wszystkie posiadane przez niego tytuły staną się wakujące. 

Po zmianie kategorii przez Usyka, niemal na pewno Głowacki i Briedis zostaną mianowani pełnoprawnymi mistrzami WBO i WBC. Tabiti i Dorticos mają z kolei zaboksować o mistrzowski pas federacji IBF. Wszystko dzięki temu, że Tabiti jest oficjalnym pretendentem do tego tytułu.