onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

  

W sobotę na gali w Chicago Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO) stanie przed szansą odzyskania tytułu mistrza świata wagi junior cieżkiej. Polak zmierzy się z Maksimem Własowem (42-2, 25 KO), a stawką będzie tymczasowy tytuł mistrza świata federacji WBO.

- Oglądałem z trenerem wiele walk Własowa i mamy odpowiednią taktykę. Własow popełnia wiele błędów, ale wiele rzeczy robi też bardzo dobrze. Nie skupiam się jednak na nim. Pracuję nad swoją formą i o to dbam, ponieważ jeśli dam z siebie wszystko, to wygram - mówi Głowacki.

- Do turnieju World Boxing Super Series przystępuję z wiarą. Wierzę w to, że wygram i tylko jeden pięściarz może zakończyć turniej jako mistrz świata - przekonuje Polak.

Dla Własowa będzie to pierwsza w karierze szansa na wywalczenie mistrzowskiego pasa. Ostatni raz Rosjanin boksował w lutym, kiedy to wygrał z Olanrewaju Durodolą, zdobywając tytuł WBC Silver.

- Głowacki ma niewygodny styl, na pewno będzie niebezpieczny, a walka nie będzie łatwa. W każdym momencie może wystrzelić mocnym ciosem, dlatego cały czas trzeba będzie być skupionym - mówi Własow.

- Na tym etapie mojej kariery, walka z Głowackim może być kluczowa. To dla mnie być albo nie być - podsumowuje Rosjanin.

Galę w Chicago na żywo pokaże Telewizja Polska. Bezpośrednia transmisja walki Głowacki - Własow na TVP 1, TVP Sport oraz Sport.tvp.pl.

Komentarze   

#1 thales 2018-11-08 11:02
Chciałbym żeby Krzysiek wyszedł zwycięsko z tego pojedynku ale nikt nie wie nic na temat jego formy.Nie było okazji sie przekonać gdzie dziś znajduje się Główka.Ostatnie walki raczej słabe i gdyby oceniać po nich Główkę to nie ma po co wychodzić do Własowa.Ale z drugiej strony sam Własow to też nie jest jakiś arcymistrz.Ot,p oukładany pięściarz,który nie ma jakichś szczególnych atutów.Oczywiśc ie to pięściarz czołówki ale do objechania.Czek am na tę walkę żeby sie przekonać co z Krzyśka zostało.
#2 valentino33 2018-11-08 15:38
[quote name="thales"]
Faktycznie Główka nie wyglądał dobrze w ostatnich walkach. Troche zmieniło mi się postrzeganie Głowackiego po walce Gasijewa z Usykiem dlatego mam nadzieje że jego słabsza forma to jest kwestia motywacji pod lepszego przeciwnika. Po za tym mam wrażenie że Głowacki trochę ostatnio odżył,widać że oczko się świeci więc jestem dobrej myśli. A jak przegra to standardowo...c oś mu przed walka przecież dolegało! Katar, ból zęba, sraczka i dlatego nie mógł się w 100% przygotować. Standard u Głowackiego.
#3 lukaszbiszczu 2018-11-08 16:58
Wlasow nie jest jakiś mocno dobry, widziałem że leżał na deskach w kilku walkach a głównie z Sillahem i nawet w podobny sposób z nim wygrał co Masternak.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze