onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Po znakomitym pierwszym sezonie World Boxing Super Series galą w Jokohamie rozpoczął się drugi. Na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport pokazane zostaną wszystkie kolejne gale ćwierćfinałowe, w tym ta w Chicago, gdzie 10 listopada do ringu wejdzie Krzysztof Głowacki.

Po sukcesie pierwszego sezonu WBSS organizatorzy z równie wielkim rozmachem przygotowali kolejne rozdania. Zmagania rozpoczynają się od ćwierćfinałów, a przegrywający odpada z kolejnych startów. W stawce znalazła się plejada aktualnych mistrzów świata, byłych posiadaczy najcenniejszych trofeów czy gwiazdy ringów olimpijskich, którzy mierzą się w wadze koguciej, super lekkiej i junior ciężkiej.

Pierwszy gong zabrzmiał 7 października w Jokohamie. Japoński "Potwór", Naoya Inoue wygrał przez nokaut techniczny z reprezentantem Dominikany Juanem Carlosem Payano. W stawce pas mistrza świata WBA wagi koguciej. Podczas tej samej imprezy Białorusin Kirył Relik pokonał Rosjanina Eduarda Trojanowskiego.

Kolejne gale odbędą się 13 października w Jekaterynburgu i 20 października w Orlando. Na tej drugiej Mariusz Masternak skrzyżuje pięści z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem.

TVP zakupiła także prawa do kolejnych trzech imprez – 27 października w Nowym Orleanie, 3 listopada w Glasgow oraz 10 listopada w Chicago. W "Wietrznym Mieście" Głowacki stanie oko w oko z Rosjaninem Maksimem Własowem.

13 października, Jekaterynburg, Rosja:
Zolani Tete vs Misza Ałojan – mistrzostwo świata WBO wagi koguciej
Rusłan Fajfer vs Andrew Tabiti

20 października, Orlando, USA:
Emmanuel Rodriguez vs Jason Moloney – mistrzostwo świata IBF wagi koguciej
Mateusz Masternak vs Yunier Dorticos

27 października, Nowy Orlean, USA:
Iwan Baranczyk vs Anthony Yigit – mistrzostwo świata IBF wagi superlekkiej
Regis Prograis vs Terry Flanagan

3 listopada, Glasgow, Wielka Brytania:
Ryan Burnett vs Nonito Donaire – zunifikowane mistrzostwo świata WBA wagi koguciej
Josh Taylor vs Ryan Martin

10 listopada, Chicago, USA:
Mairis Briedis vs Noel Grevor
Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow