Patronat medialny


 

Krzysztof GłowackiW pojedynku kategorii junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (19-0, 12 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Taylora Mabikę (9-2, 4 KO). Po ośmiu ciekawych rundach sędziowie wypunktowali wysokie zwycięstwo zawodnika promowanego przez grupy Ulrich KnockOut Promotions i Babilon Promotion. (78-73, 78-73 i 80-72)

Pięściarz z Wałcza rozpoczął walkę spokojnie, próbując wciągnąć rywala z Gabonu w wymiany. W drugiej rundzie po skutecznej kontrze Polaka z prawej ręki Mabika padł na deski. W kolejnych odsłonach zawodnik z Afryki próbował w dalszym ciągu atakować, jednak cały czas nadziewał się na skuteczne kontrataku "Głowki".

Obraz walki nie ulegał zmianie, Głowacki kontrolował tempo, polując na kontry z obu rąk, jednak mocno zbudowany Mabika wykazał się sporą odpornością na ciosy. Pięściarz z Gabonu próbował atakować do ostatnich sekund, ale jego ciosy zatrzymywały się w większości na gardzie Polaka. W ostatniej odsłonie Głowacki trafił kilkoma seriami, ale nie był w stanie po raz drugi rzucić przeciwnika na matę. Kolejny pojedynek "Głowka" stoczy 18 sierpnia podczas gali w Międzyzdrojach.