Patronat medialny


 


Krzysztof GłowackiW głównej walce wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Warszawie Krzysztof Głowacki (18-0, 12 KO) znokautował w jedenastej rundzie Matty Askina (14-2, 9 KO) i udanie obronił tytuł WBO Inter-Continental wagi junior ciężkiej.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, w drugiej Askin mocniej ruszył do przodu, zaskakując Głowackiego kilkukrotnie ciosami z prawej ręki. Polak pod koniec tego samego starcia odgryzł się celnym lewym sierpowym, jednak odważniej ruszył do ataku w kolejnej odsłonie. Głowacki starał się skracać dystans, jednak Brytyjczyk dobrze poruszał się na nogach i nie dawał Polakowi rozwijać skrzydeł. Przez następne dwie rundy pięściarz z Wałcza skupiał się głównie na obijaniu korpusu rywala.

W szóstym i siódmym starciu Głowacki zaczął w końcu trafiać Askina uderzeniami z lewej ręki na szczękę, jednak pojedyncze celne ciosy zdawały się nie robić wrażenia na Brytyjczyka. W ósmym starciu Askin po raz pierwszy zachwiał się na nogach po kilku zainkasowanych ciosach podbródkowych z lewej ręki. W kolejnej rundzie to Głowacki przeżywał trudne chwile po kilku potężnych uderzeniach z prawej ręki Anglika. W jedenastej rundzie Polak upolował Brytyjczyka idealną kontrą z lewej ręki na korpus po której Askin padł na deski i nie zdołał wstać przed wyliczeniem do dziesięciu. Dla Głowackiego była to trzecia tegoroczna wygrana.