Patronat medialny


 


Głowacki18 sierpnia na gali Babilon Promotion w Międzyzdrojach boksujący w kategorii junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (16-0, 10 KO) zmierzy się z Meksykaninem Felipe Romero (15-5-1, 10 KO) w pojedynku o pasy WBC Baltic i międzynarodowego mistrza Polski.

28-letniego Romero, który ma na swoim koncie między innymi zwycięstwa z pogromcą Dariusza Michalczewskiego - Julio Cesarem Gonzalezem, polscy kibice pięściarstwa mogą pamiętać z trwającej niemal dziesięć rund marcowej potyczki z Mateuszem Masternakiem.

- Zobaczymy jak Krzysztof zaprezentuje się na tle Meksykanina, który przeboksował dziesięć rund z Mateuszem. Być może o Głowackim nie mówi się tak dużo jak o Masternaku, ale my nie uważamy go za gorszego pięściarza - skomentował wybór rywala Tomasz Babiloński, współpromotor pięściarza z Wałcza.

Oprócz Głowackiego w Międzyzdrojach wystąpią także niepokonani na zawodowych ringach pretendent do tytułu EBU-EU w wadze półciężkiej Paweł Głażewski (17-0, 4 KO) oraz startujący w dywizji super średniej Andrzej Sołdra (3-0, 2 KO). Bardzo ciekawie zapowiada się także zakontraktowany na 10 rund w kategorii średniej rewanż Ismaila Tebojewa (6-3-1, 3 KO) z Danielem Urbańskim (21-9-3, 5 KO).