Patronat medialny


 Bryant Jennings (24-4, 14 KO) nie przystąpi do planowanej na 22 października walki o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi bridger z Oscarem Rivasem (27-1, 19 KO). Amerykanin odmówił przyjęcia szczepionki oraz poddania się kwarantannie po przylocie do Kanady, gdzie miał odbyć się pojedynek.

O sytuacji poinformował Yvon Michel, promotor Rivasa i organizator wydarzenia. Wcześniej Jennings zaakceptował w kontrakcie warunki, w myśl których w przypadku braku szczepienia, będzie musiał przez 14 dni przebywać w izolacji.

Michel zdradził również, że Amerykanina zastąpi inny rywal, a termin walki o pierwszy w historii tytuł w limicie do 101,6 kg nie zmieni się. Nazwisko nowego przeciwnika Kolumbijczyka ma zostać oficjalnie potwierdzone w najbliższych dniach.

Prezydent federacji WBC zapowiedział niedawno, że zwycięzca mistrzowskiej walki będzie musiał w dwóch kolejnych występach zmierzyć się z obowiązkowymi rywalami wyznaczonymi przez World Boxing Council - Jewgienijem Romanowem i Łukaszem Różańskim.