Patronat medialny


 


Karolina OwczarzJutro na gali w Stalowej Woli Karolina Owczarz (2-0, 1 KO) stoczy swoją trzecią zawodową walkę, krzyżując rękawice z Haną Horakovą (1-3, 0 KO). Dla 18-letniej Polki pojedynek z 16 lat starszą Czeszką będzie trzecim występem w ciągu zaledwie sześciu tygodni. Pięściarka z Łodzi zapewnia, że nie czuje się przemęczona szybkim tempem startów.

- Główną formę przygotowywałam pod zawodowy debiut, który odbył się miesiąc temu na Torwarze. Teraz bazuje na tamtych przygotowaniach, z resztą ostatni tydzień mieliśmy trochę luźniejszy. Na pewno nie jestem przemęczona - przekonuje Owczarz, która jest zadowolona z doboru rywalek w jej pierwszych zawodowych walkach.

- Ostatnia przeciwniczka była idealna na ten etap. Potrafiła walczyć, była twarda, potrafiła mnóstwo wytrzymać, a ja teraz potrzebuję zbierać doświadczenie. Horakova ma trzy porażki, ale żadnej przed czasem. Ma za sobą przeboksowane dwie pełne 6-rundowe walki, także na pewno jest twarda i wytrzymała - mówi o swojej rywalce nastolatka, która niedawno rozpoczęła współpracę z Łukaszem Landowskim.

- Z trenerem Landowskim współpracuje nam się coraz lepiej. Rozumiemy się coraz lepiej na treningach, kombinacje na tarczy wychodzą nam coraz płynniej. Mam nadzieję, że w końcu znajdę stabilizację, ponieważ przez ostatnie miesiące zmieniałam trenerów kilkukrotnie. Każdy zauważał nowe błędy i zaczynaliśmy pracę od początku. Teraz liczę na dłuższą współpracę - zakończyła Owczarz.