Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

 

Walka Kamila Szeremety (21-2-1, 5 KO) z Saszą Jengojanem (45-8-1, 26 KO) będzie głównym pojedynkiem gali bokserskiej Knockout Boxing Night 20, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 marca w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Kamil Szeremeta jest ulubieńcem białostockich kibiców i aż trudno uwierzyć, że jego sobotnia walka z Saszą Jengojanem będzie jego debiutem na zawodowym ringu w Białymstoku. Wszystkie 25 dotychczasowych pojedynków odbył poza stolicą województwa podlaskiego. Na profesjonalnym ringu Kamil Szeremeta debiutował w 2012 r. 22 razy zwyciężał, dwa razy przegrał, raz zremisował. W swojej bogatej karierze stoczył walkę o mistrzostwo świata IBF z Giennadijem Gołowkinem oraz o pas międzynarodowego mistrza WBO w wadze średniej z Jaime Munguią.

Z kolei na amatorskim ringu stoczył 218 walk. W 2009 i 2010 roku wywalczył mistrzostwo Polski w wadze półśredniej, w 2008 roku zdobył brąz w tej kategorii. Jest także dwukrotnym srebrnym medalistą Polski w wadze średniej w 2011 i 2012 roku.

- Do walki jestem dobrze przygotowany - mówi Szeremeta. - Chciałbym ludziom w Białymstoku dać dużo emocji w tym pojedynku - dodaje 33-letni pięściarz, który dwukrotnie obronił tytuł mistrza Europy w kategorii średniej wywalczony w 2018 w Rzymie z reprezentantem Włoch Alessandro Goddiego.

Pełna treść artykułu na wspolczesna.pl >>