Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Kamil Szeremeta, który jest człownkiem drużyny Team Podlaskie, spotkał się marszałkiem wojewdzódstwa podlaskiego Arturem Kosickim. Były mistrz Europy w boksie w kategorii średniej odwiedził urząd marszałkowski w poniedziałek, 14 marca. Podziękował za dotychczasowe wsparcie i przekazał włodarzowi województwa pamiątkowe zdjęcie z cytatem.

- Jestem dumny z Pańskich osiągnięć. Uważam, że godnie reprezentuje Pan nasze województwo i robi to na skalę europejską – podkreślił Artur Kosicki. - Wiernie kibicuję Panu i wszystkim podlaskim sportowcom. Jestem pewien, że przed Wami jeszcze wiele sukcesów.

W podziękowaniu Kamil Szeremeta przekazał marszałkowi zdjęcie z cytatem: "Nigdy nie zapominaj, skąd pochodzisz i kto wspierał Cię, byś mógł znaleźć się tu, gdzie jesteś".

- Każde wsparcie zasługuje na podziękowania, szacunek i podziw, bo w dzisiejszych czasach sport schodzi na dalszy plan. Na szczęście znajdują się osoby takie, jak marszałek, które chcą wesprzeć i w nas wierzą. Mają świadomość, że wsparcie finansowe jest dla nas bardzo ważne - mówił bokser.

Kamil Szeremeta to brązowy medalista w wadze półśredniej mistrzostw Polski w 2008 r. Rok i dwa lata później był dwukrotnie złotym medalistą Polski w tej samej kategorii wagowej. W 2010 r. startował w turnieju im. Feliksa Stamma. Zwyciężył w finale Serika Säpijewa. Był także dwukrotnie srebrnym medalistą Polski w wadze średniej w 2011 i 2012 r. Ma na swoim koncie 218 walk amatorskich. W walkach zawodowych zadebiutował w 2012 r. 22 razy zwyciężał, dwa razy przegrał, zremisował tylko raz. Stoczył walkę o mistrzostwo świata IBF z Giennadijem Gołowkinem oraz o pas międzynarodowego mistrza WBO w wadze średniej z Jaime Munguią.

Białostoczanin jest członkiem grupy Team Podlaskie. Zrzesza ona najlepszych sportowców z regionu. To pierwsza taka inicjatywa samorządowa w Polsce. Funkcjonuje w Województwie Podlaskim od ubiegłego roku.