Patronat medialny


 


Oficjalnie potwierdzono kartę walk Knockout Boxing Night 19, która odbędzie się 27 listopada w Ostrołęce. Francuz Nizar Trimech (9-2, 4 KO) będzie przeciwnikiem byłego mistrza Europy wagi średniej Kamila Szeremety (21-2, 5 KO).

Dla Białostoczanina będzie to powrót na polskie ringi po dłuższej przerwie. Szeremeta w ostatnich występach boksował m.in. o mistrzostwo świata z Giennadijem Gołowkinem oraz z niewielkim wyprzedzeniem zaakceptował pojedynek z byłym czempionem globu Jaime Munguią. Obie walki miały miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych.

W Ostrołęce drugi tegoroczny pojedynek stoczy także Paweł Stępień (15-0-1, 12 KO). Najlepszy polski pięściarz wagi półciężkiej w ostatnich miesiącach trapiony był przez kontuzję. Jego planowane w okresie letnim występy przekładane były z powodu komplikacji zdrowotnych, a jego najbliższym rywalem będzie Argentyńczyk Hernan David Perez (8-4, 3 KO). 32-latek, który zajmuje 71. miejsce w światowym rankingu Boxrec, to zawodowy mistrz Ameryki Południowej oraz były posiadacz pasa WBA Fedebol.

Po operacji barku i dłuższej przerwie kibicom pokaże się Rafał Wołczecki (3-0, 2 KO). Utalentowany pięściarz z Wrocławia skrzyżuje rękawice z Ukraińcem Olegiem Lebedenskim (3-1, 1 KO).

Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek Przemysława Zyśka (17-0, 6 KO) z Wenezuelczykiem Juanem Ruizem (27-5, 19 KO). Transmisja gali w TVP Sport i TVP 1.