Patronat medialny


 


Albert Sosnowski nie przekreśla szans Kamila Szeremety (21-1, 5 KO) na sprawienie niespodzianki w walce z Jaime Munguią (36-0, 29 KO). Zdaniem byłego mistrza Europy wagi ciężkiej, polski pięściarz może skorzystać na doświadczeniu, które zdobył w grudniowej walce z Giennadijem Gołowkinem.

- Szeremeta wie czego się spodziewać na mistrzowskim poziomie. Doświadczenie z walki z Gołowkinem to tylko jego atut. Najważniejsza w tej walce będzie mobilność i obrona. Jeśli Kamil będzie trzymał szczelną gardę i pracował przednią ręką, to może być trudny dla szybkiego, ale jednak trochę chaotycznego Meksykanina - analizuje "Dragon".

- Kamil nie ma na sobie żadnej presji. Jak dobrze wejdzie w walkę to może utrzeć nosa krytykom. Szermierka na pięści to nie do końca przewidywalny sport. Doświadczenie Kamila, determincja praz forma dnia poparte wiarą w zwycięstwo i wszystko może się zdarzyć - mówi Sosnowski.

Dla pięściarza z Meksyku będzie to trzeci występ w kategorii średniej. Wcześniej Munguia był mistrzem świata w wadze super półśredniej. Transmisja gali w El Paso na platformie DAZN.