Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Już tylko 18 grudnia na gali organizowanej na terenie Stanów Zjednoczonych może dojść do walki mistrza świata IBF wagi średniej Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO) z Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Wcześniej informowano, że w kontekście tego pojedynku rozważana jest również data 19 grudnia, jednak została ona już zajęta przez starcie Saula Alvareza z Callumem Smithem.

Polak i Kazach mają skrzyżować rękawice na gali organizowanej w Teksasie lub Florydzie. Jeśli platformie DAZN uda się dojść do porozumienia w kwestiach finansowych z Gołowkinem, walka zostanie w najbliższych dniach oficjalnie potwierdzona.

Konfrontacja Polaka, będącego obowiązkowym pretendentem do pasa International Boxing Federation, z potężnie bijącym Kazachem planowana była pierwotnie na początek tego roku, jednak z różnych powodów kilka razy ją przekładano. Białostoczanin cały czas pozostaje w treningu i kilka razy rozpoczynał już przygotowania, których pierwszym etapem był obóz w górach.

Obaj pięściarze po raz ostatni boksowali w październiku ubiegłego roku podczas gali w Nowym Jorku.  Szeremeta przygotowuje się do tego starcia w Warszawie, zaś Gołowkin w Big Bear w Kalifornii.