Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Już tylko 18 grudnia na gali organizowanej na terenie Stanów Zjednoczonych może dojść do walki mistrza świata IBF wagi średniej Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO) z Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Wcześniej informowano, że w kontekście tego pojedynku rozważana jest również data 19 grudnia, jednak została ona już zajęta przez starcie Saula Alvareza z Callumem Smithem.

Polak i Kazach mają skrzyżować rękawice na gali organizowanej w Teksasie lub Florydzie. Jeśli platformie DAZN uda się dojść do porozumienia w kwestiach finansowych z Gołowkinem, walka zostanie w najbliższych dniach oficjalnie potwierdzona.

Konfrontacja Polaka, będącego obowiązkowym pretendentem do pasa International Boxing Federation, z potężnie bijącym Kazachem planowana była pierwotnie na początek tego roku, jednak z różnych powodów kilka razy ją przekładano. Białostoczanin cały czas pozostaje w treningu i kilka razy rozpoczynał już przygotowania, których pierwszym etapem był obóz w górach.

Obaj pięściarze po raz ostatni boksowali w październiku ubiegłego roku podczas gali w Nowym Jorku.  Szeremeta przygotowuje się do tego starcia w Warszawie, zaś Gołowkin w Big Bear w Kalifornii.