Patronat medialny


 


W przyszłym tygodniu Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) ponownie rozpocznie sesje sparingowe przed walką z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Pojedynek o mistrzostwo świata IBF wagi średniej ma odbyć się 18 lub 19 grudnia w Stanach Zjednoczonych, jednak termin wciąż nie został oficjalnie potwierdzony.

Konfrontacja Polaka, będącego obowiązkowym pretendentem do pasa International Boxing Federation, z potężnie bijącym Kazachem planowana była pierwotnie na początek tego roku, jednak z różnych powodów kilka razy ją przekładano.  Białostoczanin niedawno odbył kolejny górski obóz, tym razem w Hiszpanii, gdzie rozpoczął nawet sparingi. Wtedy oczekiwał, że do walki z Gołowkinem dojdzie pod koniec listopada.

Kiedy termin po raz kolejny zmieniono, pięściarz grupy KnockOut Promotions musiał wyhamować z treningami i spędził kilka dni luźniejszych dni. Teraz podopieczny trenera Fiodora Łapina ponownie wchodzi na wyższe obroty.

Do starcia Szeremety z "GGG" dojdzie w USA, a oficjalne ogłoszenie pojedynku przez platformę DAZN nastąpić może w najbliższych dniach. Wcześniej informowano, że walka może odbyć się na stadionie w Los Angeles. Obaj pięściarze po raz ostatni boksowali w październiku ubiegłego roku podczas gali w Nowym Jorku.