Patronat medialny


 

Jak informuje Salvador Rodriguez, dziennikarz ESPN Deportes, platforma DAZN przesunęła większość swoich najbliższych gal na piątek, chcąc uniknąć kolizji terminów z innymi ważnymi wydarzeniami sportowymi w USA. To oznacza, że walka pomiędzy mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) i Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO) ma odbyć się 20 listopada, czyli dzień wcześniej, niż dotychczas planowano.

Termin pojedynku Kazacha z Polakiem wciąż oczekuje na oficjalne potwierdzenie. Walka ma odbyć się na stadionie Dignity Health Sports Park. Mogący pomieścić blisko 30 tysięcy kibiców obiekt znajduje się w Carson, tuż obok Los Angeles.

Obaj pięściarze od kilku miesięcy przygotowują się do tego starcia. Termin walki był kilkukrotnie przekładany, m.in. z powodu kontuzji "GGG" oraz epidemii koronawirusa.

Od 2012 roku Gołowkin niemal wszystkie swoje walki toczy na terenie Stanów Zjednoczonych. Kazach kilkanaście miesięcy temu podpisał wartą 100 milionów dolarów umowę z platformą DAZN, która zyskała ekskluzywne prawa do pokazywania jego pojedynków w USA.