Patronat medialny


 

W listopadzie na terenie Stanów Zjednoczonych ma dojść do walki mistrza świata IBF wagi średniej Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO) z Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Najnowsze informacje w tej sprawie zdradził Salvador Rodriguez, dziennikarz ESPN Deportes.

Niedawno Eddie Hearn zasugerował, że Gołowkin nie śpieszy się z powortem na ring, ponieważ czeka na decyzję władz Stanów Zjednoczonych o ponownym wpuszczeniu kibiców na sportowe areny. Według Rodrigueza, pojedynek Kazacha z Polakiem o pas International Boxing Federation planowany jest przez platformę DAZN na listopad.

Kilka tygodni temu informowano o trzech możliwych datach walki Szeremeta - Gołowkin. Wśród nich był termin 7 listopada i niewykluczone, że to właśnie wtedy dojdzie do przekładanego od miesięcy pojedynku.

Jak wyjawił Rodriguez, na wrzesień DAZN planuje walkę Jorge Linaresa z Javierem Fortuną, która miała się odbyć w najbliższą sobotę, jednak u Wenezuelczyka wykryto zakażenie koronwirusem. 3 października ma odbyć się z kolei gala, podczas której wystąpią Roman Gonzalez, Francisco Estrada oraz dojdzie do pojedynku Devina Haneya z Yuriorkisem Gamboą.

Pod koniec października DAZN ma pokazać walkę byłego mistrza świata wagi super półśredniej Jaime Mungui z Tureano Johnsonem. W listopadzie ma przyjść czas na starcie Gołowkin - Szeremeta oraz na powrót na ring Saula Alvareza.