Patronat medialny


 


Wkrótce ma zostać oficjalnie potwierdzona data walki Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Nieoficjalnie mówi się, że do tego pojedynku dojdzie 8 lutego na gali organizowanej w Chicago.

Polak już w przyszłym miesiącu ma wyjechać na obóz treningowy do Hiszpanii. Do Stanów Zjednoczonych Szeremeta ma z kolei udać się w styczniu.

- Gołowkin wciąż jest w światowej czołówce naszej kategorii wagowej, ale widać, że najlepszy okres ma już za sobą. Można było dostrzec, że nie jest już tym samym zawodnikiem, jakim był kilka lat wcześniej. Widać to było choćby po jego pracy nóg - mówi Szeremeta w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Walka z Szeremetą byłaby dla Gołowkina obowiązkową obroną tytułu mistrzowskiego IBF. Polak jest najwyżej sklasyfikowanym pretendentem w rankingu International Boxing Federation.

Kazach wywalczył ten pas w październiku na gali w Nowym Jorku, wygrywając z Sergiejem Derewianczenką. Podczas tej samej imprezy ostatni pojedynek stoczył także Szeremeta, ktory znokautował Meksykanina Oscara Cortesa. Walkę Gołowkin - Szeremeta na terenie USA pokaże platforma DAZN.