Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Coraz bliżej do walki Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Pojedynek, o którym mówi się już od kilku tygodni, ma odbyć się w lutym na gali organizowanej w Chicago, a przygotowania do tego startu Polak ma rozpocząć już w przyszłym miesiącu.

- Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, walka nie została oficjalnie ogłoszona, więc należy się jeszcze trochę wstrzymać. Wszystkie znaki wskazują jednak, że do takiego pojedynku dojdzie, a to oznacza, że powoli trzeba myśleć nad przygotowaniami - powiedział w magazynie Ring TVP Sport Andrzej Wasilewski, promotor Szeremety.

- Rozmawiałem już z panem trenerem Fiodorem Łapinem, który jak zwykle ma już przygotowany plan przygotowań. Prawdopodobnie już w grudniu trener uda się z Kamilem do hiszpańskiego Benidormu. Wybieramy hiszpańskie góry, żeby mieć pewność, że zakładana praca tlenowa zostanie wykonana. Przy himerycznej polskiej pogodzie, nie ma takiej gwarancji - tłumaczy szef grupy KnockOut Promotions.

Szeremeta w październiku zadebiutował przed amerykańską publicznością, wygrywając w efektownym stylu z Meksykaninem Oscarem Cortesem. Gołowkin w tym samym czasie wywalczył pas mistrzowski IBF, pokonując Sergieja Derewianczenkę.

Dla Polaka, który wcześniej dzierżył tytuł mistrza Europy, będzie to pierwsza w karierze walka o mistrzostwo świata. Galę w USA pokaże platforma DAZN.