onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO) zakończył sparingi przed walką z Hiszpanem Rubenem Diazem (25-1-2, 16 KO). Dla 28-letniego białostoczanina będzie to pierwsza obrona wywalczonego w lutym tytułu mistrza Europy wagi średniej.

Pojedynek będzie główną atrakcją zaplanowanej na 22 września gali Knockout Boxing Night #3 w Łomży. Część przygotowań do tego występu Szeremeta spędził w Anglii.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej formy i wyjazdu na Wyspy. Wszystko było doskonale zorganizowane. To był oddech świeżości, którego potrzebowaliśmy. Sparowałem z kilkoma dobrymi zawodnikami, w tym z byłym mistrzem świata Liamem Smithem. Sparingi z nim były bardzo udane, cieszę się, że mogłem się z nim sprawdzić - mówił kilka dni temu podopieczny trenera Fiodora Łapina.

Ostatni etap treningowy Szeremeta odbył w Warszawie, gdzie w sesjach sparingowych budował formę m.in. z Damianem Jonakiem oraz Pawłem Rumińskim. Podczas gali w Łomży kibice zobaczą w akcji także m.in. Przemysława Zyśka, Michała Syrowatkę oraz Pawła Stępnia, który zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim. Transmisja w Telewizji Polskiej.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >>