onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta zanotował kolejny mały awans w rankingu federacji WBC. Pięściarz z Białegostoku jest aktualnie czwarty na liście World Boxing Council i jest najwyżej klasyfikowanym polskim zawodnikiem na listach tej organizacji. Szeremeta ma wrócić na ring 22 września na gali w Łomży, gdzie jego przeciwnikiem będzie Hiszpan Ruben Diaz.

Na czwartym miejscu w kategorii junior ciężkiej znalazł się również były mistrz świata Krzysztof Głowacki. W tym przedziale wagowym klasyfikowanych jest także pięciu innych zawodników z Polski.

Do czołowej piętnastki w wadze ciężkiej wskoczył z kolei Mariusz Wach. Pięściarz z Krakowa w listopadzie ma skrzyżować rękawice z Arturem Szpilką.


Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 10. Adam Kownacki, 14. Mariusz Wach, 24. Tomasz Adamek, 32. Artur Szpilka, 38. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 4. Krzysztof Głowacki, 7. Andrzej Fonfara, 10. Krzysztof Włodarczyk, 26. Michał Cieślak, 35. Adam Balski; waga półciężka - 31. Robert Parzęczewski; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta; waga super półśrednia - 7. Maciej Sulęcki, 33. Patryk Szymański.