Patronat medialny


 


Kamil Szeremeta (13-0, 2 KO) jest pierwszym polskim pięściarzem zawodowym, który chce wystartować w eliminacjach do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.

Dziś wstępną deklarację w tej sprawie złożył promotor białostoczanina Tomasz Babiloński. "Pierwszy polski zawodowy zawodnik Kamil Szeremeta, prawdopodobny występ na kwalifikacjach IO w Wenezueli." - napisał na Twitterze Babiloński.

Szeremeta swoje plany potwierdził w rozmowie z ringpolska.pl. - Olimpiada to zawsze było moje marzenie i nadarzyła się okazja, by je spełnić. Wiem, że nie zarobię na tym żadnych pieniędzy, ale tu nie o to chodzi. Do odważnych świat należy, chcę się sprawdzić - powiedział bokser z Białegostoku, który na Igrzyskach może wystartować w wadze do 69 lub 81 kg.

- W środę chcę się spotkać z trenerem Fiodorem Łapinem i zapytać się, czy przygotuje mnie do tego startu. Ja koncentruję się na treningu, a mój promotor zaczyna załatwiać formalności dotyczące turnieju w Wenezueli - zdradził niepokonany na zawodowych ringach Kamil Szeremeta.

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro będą pierwszymi, w których do rywalizacji z amatorami dopuszczeni zostaną zawodowcy. Stosowną uchwałę w tej sprawie zatwierdziła w tym tygodniu światowa federacja boksu amatorskiego AIBA.