Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

W pojedynku poprzedzającym główne wydarzenie gali Wojak Boxing Night w Wieliczce, występujący w kategorii średniej Kamil Szeremeta (9-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jose Yebesa (12-6, 5 KO). Po ośmiu rundach sędziowie punktowali dwukrotie 78-75 i 80-72 dla Szeremety.

Walka od pierwszych sekund była bardzo zacięta. Obaj pięściarze próbowali narzucić swoje warunki, nikt nie chciał się cofnąć, a wymiany przebiegały głównie w środku ringu.

W początkowych rundach pojedynek był dosyć wyrównany, jednak od trzeciego starcia zaczęła zaznaczać się coraz wyraźniejsza przewaga Polaka. Białostoczanin boksował za podwójną gardą, wyprowadzając serię ciosów w różnych płaszczyznach.

Szeremeta kilka razy mocno trafił pod prawy łokieć rywala, jednak jego ciosy na szczękę nie robiły większego wrażenia na Hiszpanie, który cały czas szukał swoich szans w ataku. Polak kontrolował pojedynek, punktując ambitnego Yebesa.

Hiszpan szedł do przodu, jednak nie był w stanie zagrozić czujnemu w obronie Szeremecie. Białostoczanin zanotował w ten sposób czwarte tegoroczne zwycięstwo.